Jako osoby uczące języków obcych często słyszymy to pytanie: „Jaka jest najlepsza metoda nauki?” Czy taka jedyna, „najlepsza” metoda w ogóle istnieje? Odpowiedź poniżej!

Różne metody

Języków można uczyć się na najróżniejsze sposoby: samodzielnie, ze znajomymi, przez Internet, osobiście, na kursach…A i tu mamy cały wachlarz możliwości: kursy indywidualne lub grupowe, w parze, w małej grupie lub w większej, stacjonarne lub online, ogólne i specjalistyczne. Jeśli już zdecydujemy się na kurs językowy w szkole, wciąż stoimy przez wyborem tej, która będzie prowadziła zajęcia „najlepszą” metodą. Metoda Callana? Bezpośrednia? Konwersacyjna? Co wybrać?

Przede wszystkim: potrzeby

Języków obcych można się uczyć z najróżniejszych powodów. Chcemy lepiej mówić po angielsku, żeby zmienić pracę i mieć większe możliwości zatrudnienia; nauczyć się podstaw hiszpańskiego, żeby porozumiewać się na wakacjach; władać niemieckim, żeby zdać egzamin certyfikacyjny; poznać rosyjski dla poszerzenia swoich horyzontów i dostępu do nowej kultury. Przykłady można by mnożyć. Widząc, jak różnorodne potrzeby mają osoby uczące się języków obcych, łatwiej zrozumieć, że sposób nauki i forma kursu językowego zależy przede wszystkim właśnie od nich. Ogólny kurs językowy może być nie wystarczający dla kogoś, kto chce rozwinąć znajomość języka branżowego. Zajęcia metodą komunikacyjną nie sprawdzą się dla tych, którzy chcą za kilka miesięcy zdawać egzamin. Za to lekcje z naciskiem na gramatykę i pisanie będą bez wartości dla osób, które przede wszystkim chcą się w język obcym komunikować.

Najlepsza metoda?

Czy zatem istnieje jedna, najlepsza metoda nauki języka obcego? Oczywiście, że nie. Każdy musi zastanowić się, czego potrzebuje, jaki cel chce osiągnąć i po co używać języka po kursie. Wtedy z ogromu opcji łatwiej będzie mu wybrać tę właściwą. W Centrum Językowym Poligloci z przyjemnością zrobimy to razem z Tobą. Możesz zwrócić się do nas i opisać, czego potrzebujesz, jakiego kursu szukasz lub po prostu, czego chcesz się nauczyć, a my pomożemy Ci wybrać najlepszy wariant. Zapewniamy też, że jeśli w naszej ofercie nie znajdzie się kurs dostosowany do Twoich potrzeb, poinformujemy Cię o tym. Metoda bezpośrednia, którą pracujemy, jest z pewnością skuteczna dla wielu osób, które chcą poszerzyć swoje zdolności komunikacyjne. Jeśli jednak nie będzie to coś dla Ciebie, wspólnie poszukamy innego rozwiązania.

Jeśli chcesz skorzystać z naszego doświadczenia i wspólnie wybrać najlepszą DLA CIEBIE metodę nauki języka – napisz do nas na centrum@poligloci.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.