Jak uczymy?

Stosujemy tylko najskuteczniejsze metody nauczania, jak metoda bezpośrednia i konwersacyjna. 

 

 

 

 

 

Na początek, lekcje zapoznawcze 

Pewnie jak większość ludzi zainteresowanych nauką obawiasz się jak będziesz sobie dawać radę w nowym środowisku, czy będziesz pasować do grupy, czy Twój poziom jest odpowiedni i najważniejsze – czy dzięki tej metodzie będę robić szybkie postępy.
Nie kupuj kota w worku. Nie podpisuj długoterminowych umów zanim nie ocenisz czy grupa Ci odpowiada a nauka odbywa się w odpowiedni dla Ciebie sposób.
Zamiast tego przyjdź na lekcję zapoznawczą. Zapłacisz tylko 50% kwoty normalnej lekcji a będziesz brać w niej udział jak każdy inny uczeń. Po takiej lekcji sam będziesz wiedzieć czy grupa Ci odpowiada i czy metoda jest naprawdę tak naturalna i szybka.

Metoda konwersacji

Metoda, używana w naszym centrum, znacznie odbiega od tej, jaką znamy ze szkoły – dużo czytania, listy słówek, testy z gramatyki. Jednym słowem – dużo teorii, mało praktyki. W naszym centrum doświadczysz czegoś zupełnie innego.

Stosowana z sukcesami od kilkudziesięciu lat, stawia sobie za cel maksymalną automatyzację wypowiedzi. Przecież właśnie na tym, w uproszczeniu, polega proces komunikacji – pytamy o coś, uzyskujemy odpowiedź, dopytujemy, ustalamy szczegóły, udzielamy dalszych informacji. Wszystko to odbywa się w pełni automatycznie, nikt z nas przecież nie zastanawia się nad regułą gramatyczną, by porozumieć się na zakupach w Anglii. To właśnie odtwarzane jest na naszych lekcjach.

Metoda bezpośrednia

Metoda bezpośrednia (Direct Method), stosowana z sukcesami od kilkudziesięciu lat, stawia sobie za cel maksymalną automatyzację wypowiedzi. Przecież właśnie na tym, w uproszczeniu, polega proces komunikacji – pytamy o coś, uzyskujemy odpowiedź, dopytujemy, ustalamy szczegóły, udzielamy dalszych informacji. Wszystko to odbywa się w pełni automatycznie, nikt z nas przecież nie zastanawia się nad regułą gramatyczną, by porozumieć się na zakupach w Anglii. To właśnie odtwarzane jest na naszych lekcjach.

Wprowadzany materiał (słownictwo, całe struktury gramatyczne) od razu są ćwiczone w mowie. Lekcja polega w dużej części na wymianie krótkich dialogów między lektorem a kursantami. U nas naprawdę mówisz od pierwszych zajęć, niezależnie od poziomu zaawansowania! Dzięki tej metodzie od razu przełamiesz barierę językową, a jeśli uczysz się z nami od podstaw – nie będziesz jej mieć. Zapisz się na kurs lub umów się na lekcję próbną, by w praktyce przekonać się, jakie korzyści płyną z nauki w naszym centrum.

Jakie są poziomy zaawansowania?

Kursy podzielone są na poziomy zgodnie z klasyfikacją Rady Europy:

Z

A0 – poziom zupełnie podstawowy dla osób, które nigdy nie miały styczności z językiem.

Z

A1 – poziom podstawowy  dla osób, które chcą odświeżyć najprostsze zagadnienia i przejść do konstruowania prostych wypowiedzi.

Z

A2 –  poziom wyższy podstawowy dla osób, które potrafią już samodzielnie konstruować proste wypowiedzi, chcą rozwinąć swoją znajomość języka.

Z

B1 – poziom średniozaawansowany, dla osób, które rozumieją znaczenie jasnych, standardowych wypowiedzi i potrafią tworzyć proste, spójne wypowiedzi ustne lub pisemne na tematy, które są jej znane bądź ją interesują.

Z

B2 – poziom średniozaawansowany wyższy, dla osób, które rozumieją złożone teksty na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne z zakresu ich specjalności i potrafią – formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań. 

Z

C1 – poziom zaawansowany, dla osób płynnie porozumiewających się w języku, rozumiejących nawet złożone wypowiedzi i teksty pisemne. Osoby na tym poziomie mogą wciąż zwiększyć swoją znajomość języka poprzez ciągłą praktykę. W naszym Centrum osobom na tym poziomie proponujemy zajęcia w formie konwersacji.

Z

C2 – poziom biegłości językowej, bliski poziomowi rodzimego użytkownika języka. Mamy nadzieję, że z nami dojdziecie do tego poziomu Dla osób zaawansowanych również oferujemy konwersacje, które pomagają utrzymać wysoki poziom i w dalszym stopniu wzbogacać swoje słownictwo i znajomość struktur gramatycznych.

Z

Zawsze rekrutujemy na wszystkie poziomy zaawansowania, można się zapisać w dowolnym momencie.

Weź udziAł w rekrutacji lub zadaj nam pytanie

Wyślij nam wiadomość!

Wiadomość ze strony internetowej

Polityka

Informacje

Kontakt lub wizyta

Lokalizacja

ul. Szelągowska 28/2
61-626 Poznań

OPINIE

Co mówią o nas kursanci?

Na zajęciach czuję się komfortowo, podoba mi się, że zmieniliście wystrój, przez co szkoła stała się przyjaźniejsza, że dbacie, by każdy z nas czuł się wyjątkowo dobrze u Was.

Generalnie jesteście ultra miłą, energiczną i fajną ekipą nauczycieli. Kameralna szkoła z super klimatem i mimo iż zawiesiliśmy tymczasowo zajęcia na pewno do Was powrócimy 🙂 A ja z pewnością na wieczór gier, na którym super się bawiłam! Widać też w Was duże zaangażowanie, by odpowiadać na potrzeby kursantów – to duży plus.

Jest świetnie, jest pięknie. Cudowni ludzie, cudowna atmosfera. Poziom zadowolenia na 6 🙂

Zapisz się już dziś!

Zapisuję się!