Choć nasza szkoła językowa funkcjonuje na poznańskich Winogradach już od ponad 10 lat, w lipcu 2021 r. „narodziła się” na nowo. Przemianowaliśmy ją ze Szkoły języka angielskiego English Spot na Centrum Językowe Poligloci, jednocześnie zmieniając całkowicie jej logo. Skąd pomysł na te zmiany? Wyjaśniamy poniżej!

Centrum Językowe Poligloci – skąd ta nazwa?

Zacznijmy od pierwszego członu nowej nazwy. Nie jesteśmy już „szkołą języka angielskiego”, lecz „centrum językowym”. To istotna zmiana. Choć wielu z nas na pewno z dużym sentymentem wspomina czasy szkolne, to sama nauka w szkole (w tym nauka języka obcego) raczej rzadko kojarzy nam się z przyjemnością i efektywnością działania. Nasz sposób funkcjonowania z pewnością nie jest typowo szkolny. Pierwsza różnica polega na samej metodzie. Metoda bezpośrednia (Direct Method), inspirowana metodą Callana, zakłada pełne zaangażowanie uczestników zajęć przez cały czas trwania lekcji.

Czytanie sztampowych tekstów z podręcznika, wykonywanie ćwiczeń z czarno-białych książek i stresujące kartkówki – tego u nas nie znajdziesz. Za to od pierwszej chwili zanurzysz się w świat języka obcego, niezależnie od poziomu zaawansowania. Lekcja może się odbyć tylko przy Twoim aktywnym udziale! Taki sposób prowadzenia zajęć dużo lepiej oddaje słowo centrum. Miejsce, do którego przychodzimy, żeby spotkać się z ludźmi, dobrze spędzić czas i wyjść z poczuciem, że otrzymaliśmy coś nowego, więcej wiemy i umiemy.

Nie tylko kurs angielskiego!

Nie zapominajmy też o drugim członie nazwy. To już nie tylko szkoła języka angielskiego! W Centrum Językowym Poligloci oferujemy naukę angielskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego, a w planach mamy wprowadzenie kolejnych języków, z niemieckim na czele. A to prowadzi nas do głównej składowej nowego wizerunku – Poliglotów.

Poligloci – to my!

Poliglota to człowiek znający wiele języków obcych, potrafiący się w wielu językach komunikować. Nie zapominajmy, że dwa to już „wiele”, dlatego duża część z nas to poligloci. Jeśli umiemy porozumiewać się w jakimś stopniu w innym języku niż polski, możemy już z dumą nazywać się poliglotami. My mamy jednak większe ambicje, które chcemy pomagać spełniać naszym kursantom. „Poligloci” to właśnie nasi nauczyciele. W zakładce „Nasz zespół” możesz przekonać się, jak wieloma językami mówimy. Niektórzy z nas mogą pochwalić się znajomością aż pięciu języków obcych, wśród których są: angielski, rosyjski, hiszpański, niemiecki, ukraiński, francuski, włoski, a nawet arabski! Wszyscy wciąż się rozwijamy, szlifujemy znane języki i poznajemy kolejne, bo języki obce to nasza pasja. Chcemy dzielić się nią z innymi i pomagać im dołączać do dumnego grona Poliglotów.

A skąd pomysł na logo? Dlaczego ptak, a nie… flaga? kula ziemska? język…? No cóż, nie chcemy być tak dosłowni 🙂 A ptak to przecież symbol wolności i swobody, a czyż znajomość języka obcego nie otwiera przed nami nowych możliwości, nowego świata, zwiększając nasze poczucie wolności właśnie? Co więcej, ptak, który widnieje na naszym logo, nie jest przypadkowy. To prawdziwy poliglota w świecie zwierząt. Choć nie włada angielskim, rosyjskim, czy hiszpańskim i pewnie nie brał udziału w żadnych kursach językowych, może pochwalić się niezwykłymi umiejętnościami naśladowczymi. Jest to przedrzeźniacz północny, po łacinie – uwaga – Mimus polyglottos. Słynie on z tego, że potrafi naśladować głosy innych ptaków, które brzmią dokładnie tak jak pierwowzór.

Choć nauka języka obcego to coś więcej niż powtarzanie usłyszanych fraz, ten ptasi poliglota może być dla nas źródłem inspiracji i motywacji. Tego właśnie życzymy kursantom, z którymi pracujemy na naszych kursach językowych. Zapraszamy Cię do dołączenia do ich grona. Informacje o zapisach na kursy języka angielskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego, znajdziesz TUTAJ.